در این قسمت میتوانید سوالات متداول در رابطه با آزمون PTE را مشاهده کنید

چقدر زمان نیاز است تا بتوانم نمره دلخواهم را در آزمون PTE بگیرم؟

 فاکتورهای زیادی در نتیجه شما در آزمون PTE دخیل خواهد بود: 

        – سطح دانش فعلی شما

       – میزان زمان مطالعه که میتوانید به آزمون اختصاص دهید

       – استعداد یادگیری زبان شما

       – نمره ای که نیاز دارید (نمرات بالا دشوارتر خواهند بود)

به طور کل برای موفقیت در آزمون PTE هم به دانش زبانی مناسب و هم به آشنایی با تکنیک های این آزمون نیاز خواهید داشت. به طور متوسط برای رسیدن به PTE 65 بایستی دانش زبانی حدود 6 تا 6.5 آیلتس داشته باشید و با صرف کمتر از 3 ماه با مطالعه فول تایم برای این آزمون اقدام کنید.


آیا آزمون PTE دارای سوالات تکراری میباشد؟ 

بله این آزمون در قسمت های مختلف دارای سوالات تکراری بوده که به طور کامل در بخش منابع آزمون PTE آورده شده است.


آیا استفاده از تمپلیت و جملات پیش ساخته در آزمون PTE مجاز است؟ 

بله شما میتوانید در قسمت های مختلف رایتینگ و اسپیکینگ این آزمون از جملات پیش ساخته و تمپلیت استفاده کنید هرچند سطح جملات استفاده شده در بخش اسپیکینگ باید سطح بالا بوده و تمپلیت های شما در بخش های رایتینگ ترجیحا منحصر به فرد باشد.


هزینه آزمون را چگونه پرداخت کنم؟   

فیلم آموزشی نحوه ثبت نام آزمون PTE  و همینطور آزمون ماک PTE در وبسایت tehranpte قرارداده شده است. اگر کارت های اعتباری مثل credit card ندارید میتوانید از طریق وبسایت tehranpayment هزینه این آزمون را پرداخت نمایید.


آیا آزمون PTE در ایران برگزار میشود؟

متاسفانه در حال حاضر این آزمون در ایران برگزار نمیشود و برای دادن آزمون میتوانید به کشورهای پیرامون ایران به طور مثال سنتر آزمون PTE در باکو، استانبول و یا دوبی مراجعه کنید.


آیا آزمون PTE دارای آزمون آزمایشی و یا ماک هست؟

بله، در کل سه آزمون رسمی ماک PTE وجود دارد که نحوه ثبت نام آن در وبسایت tehranpte بصورت فیلم آموزشی قرار گرفته است. جدیدا سوالات آزمون های یکسان نیز با هم متفاوت است. به طور مثال چندی پیش اگر شخصی دوباره ماک اول را خریداری میکرد با سوالات مشابه رو به رو میشد ولی رویه پیرسون تغییر کرده و سوالات ماک ها کلا متفاوت میباشد.


اعتبار آزمون ماک چقدر است؟

3 ماه از زمان خرید آزمون ماک که قابل تمدید میباشد. برای اطلاعات بیشتر به بخش نحوه ثبت نام آزمون ماک PTE مراجعه کنید.


آیا میتوانم دو آزمون را با هم ثبت نام کنم؟

خیر شما تنها مجاز به ثبت نام یک آزمون هستید و تا نتیجه آزمون شما نیاید مجاز به ثبت نام آزمون بعدی نیستید. بضورت کلی بین هر دو آزمون شما هم حداقل باید 5 روز فاصله باشد. 


آیا در روز آزمون به مداد یا خودکار نیاز دارم؟

بله ولی لوازم نوشتاری شامل ماژیک وایت بورد و به اندازه کافی ورق گلاسه در اختیار شما قرار خواهد  گرفت و شما مجاز به بردن لوازم نوشتاری شخصی نیستید.


آیا در حین آزمون امکان برگشت به عقب وجود دارد؟

خیر در هیچ یک از مراحل آزمون امکان برگشت به عقب برای پاسخدهی به سوالات عبور کرده وجود ندارد.


نحوه استفاده از زمان استراحت حین آزمون به چه شکل است؟

بعد از بخش ریدینگ و قبل از شروع بخش لیسنینگ بصورت اتوماتیک یک تایمر 10 دقیقه ای روی صفحه ظاهر شده و شما میتوانید با هماهنگی ناظر امتحان به خارج از فضای امتحان بروید.


آیا سوالاتی در آزمون PTE وجود دارد که دارای نمره منفی باشد؟

بله قسمت های multiple-choice choose multiple answers در هر دو بخش ریدینگ و لیسنینگ و همینطور بخش highlight incorrect words در بخش لیسنینگ دارای نمره منفی بوده و هر گزینه اشتباه شما یکی از گزینه های صحیح شما را محو می نماید. پس در این قسمت ها تمام تلاش خود را به کار بگیرید و با اطمینان گزینه های صحیح را انتخاب نمایید.